tanie_ubezpieczenia_krakow.jpg

Jak podtrzymać zniżki po sprzedaży auta?
Dość często zdarza się tak, że mamy już „wyjeżdżoną” całkiem niezłą zniżkę OC, a musimy sprzedać samochód. Co wtedy dzieje się z naszymi bonusami? Jak wygląda kwestia kilkuletniej przerwy w siadaniu za kółko?
Wcale nie jest powiedziane, że musimy zaczynać od nowa nabijać naszą ciężko zapracowaną zniżkę. Nie jest koniecznie również przedłużenia ubezpieczenia na siłę. Warto zapoznać się z ofertami towarzystw ubezpieczeniowych, bowiem każde z nich posiada inne przepisy w tej kwestii.
Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma własne sposoby na liczenie zniżek OC. Mają w tym całkowitą dowolność gdyż kwestii tej nie regulują żadne przepisy prawne. Może zdarzyć się sytuacja, że agent jednej firmy ubezpieczeniowej może zapewnić Cię o przyznaniu CI wypracowanych wcześniej 60 % zniżki, drugi natomiast powie Ci, że musisz zaczynać od zera.
Wszystko zależy od tabeli BONUS/MALUS. Po kilkuletniej przerwie w jeździe musisz indywidualnie dowiadywać się u każdego ubezpieczyciela jak wygląda kwestia zniżek. Jeżeli minęły dwa lata od naszego ostatniego siedzenia za kółkiem większość towarzystw ubezpieczeniowych nadal honoruje nasze zniżki, gdy jednak miniemy ten okres nie możemy liczyć na tańszą polisę. Niektórzy ubezpieczyciele w przypadku maksymalnej zniżki – 60 % - honorują nawet okres 5 lat. W przypadku trzech lat nie użytkowania samochodu mamy już gorzej, ale ciągle znajdziemy towarzystwa zapewniające nam, chociaż część zniżki. Absolutną granicą jest tutaj pięć lat. Możemy zachować połowę przyznanej nam wcześniej ulgi tylko wtedy, jeśli mieliśmy ją na maksymalnym poziomie.

© 2013 UBEZPIECZENIA MALOPOLSKIE TWIERDZA KRAKÓW Sp. z o.o