tanie_ubezpieczenia_krakow.jpg

Ubezpieczenie Turystyczne

Jeśli planujesz jakikolwiek wyjazd, wakacje, zimowe ferie, wypoczynek w słonecznym Egipcie bądź wycieczkę po krajach Unii Europejskiej musisz koniecznie się ubezpieczyć. Jeśli jesteś właścicielem firmy, a na Twoich barkach spoczywa dbanie o swojego pracownika w czasie jego delegacji również warto pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym. Zadbaj o pełną ochronę na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń poza granicami Polski.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują nam pełen pakiet ubezpieczeń w tym ubezpieczenie turystyczne. Zależnie od wybranej opcji zawiera ono inne składowe. O szczegóły polisy musisz pytać się u własnego ubezpieczyciela. Pamiętaj jednak, że ubezpieczenie to dotyczy wszystkich osób wyjeżdzających za granicę, nie tylko w celach wypoczynkowych, ale również i biznesowych oraz firm wysyłających swoich pracowników w delegacje poza granice naszego państwa. Termin trwania takiej polisy ustala się indywidualnie na dowolną liczbę dni. Zakres takiego ubezpieczenia obejmować może:

- koszty leczenia,

- usługi assistance,

- następstwa nieszczęśliwych wypadków,

- OC,

- bagaż podróżny,

- sprzęt sportowy,

- koszty odwołania uczestnictwa w imprezie zagranicznej.

Warto dowiedzieć się dokładnie, co oferuje nam dane towarzystwo ubezpieczeniowe. Możemy ubiegać się o pokrycie kosztów leczenia nie tylko państwowego, ale również prywatnego za granicą. Wiele świadczeń wybiega poza to, które oferuje nam Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, wydawana przez NFZ. Część ofert na rynku porusza nawet takie aspekty jak: poród, komora dekompresyjna, transport w przypadku śmierci, kierowcę zastępczego, dosłanie niezbędnych przedmiotów osobistych i wiele innych.

Ubezpieczenie turystyczne bardzo często jest pomijane przez osoby wyjeżdzające poza granicę naszego kraju. W większości przypadków zachowanie to wynika z niedostatecznej wiedzy turysty.

© 2013 UBEZPIECZENIA MALOPOLSKIE TWIERDZA KRAKÓW Sp. z o.o